JSL Championship High Point Awards
Previous Highpoint Awards |
---|
JSL Award 2022 |
JSL Award 2019 |
JSL Award 2018 |
JSL Award 2017 |
JSL Award 2016 |
JSL Award 2015 |
2014 JSL High Point Awards |
2013 JSL High Point Awards |
JSL Champs 2012 High Point Winners
5-8 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Tom House |
CGST |
||
Matthew Heilman
|
CGST
|
|||
2 |
John Bueton |
FCC |
||
5-8 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Athena Vanyo |
ACAC |
||
2 |
Zoe Dixan |
FAST |
||
Ce Ce Cannell |
ACAC |
|||
9-10 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Henry Van Wincoop
|
FV
|
||
2 |
Olive Wincoop
|
FV
|
||
9-10 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Alexa Owen |
FAST |
||
2 |
Lauren MacDonald |
FLST |
||
11-12 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Bracken Eddy |
CITY |
||
2 |
Harry Saunders |
BHSC |
||
11-12 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Ashley Huang |
CITY |
||
2 |
Elizabeth House
|
CGST
|
||
13-14 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Nick Switzer
|
FAST
|
||
2 |
Chas Sigloh |
GHG |
||
13-14 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Maggie Woods |
Tie |
FLST |
|
Emma Lockman |
FV |
|||
2 |
Madison Haise
|
ACAC
|
||
15-18 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Matt Lockman, |
FV |
||
2 |
Eli Holstege
|
GCC
|
||
15-18 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Holly Harper |
FV |
||
2 |
Seana Acker |
Tie
|
ACAC |
|
Natalie Cronk
|
CGST
|
JSL Champs 2011 High Point Winners
5-8 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Lucas Smith
|
FV
|
||
2 |
Lamont Bullard |
FSBC |
||
5-8 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Brin Kuzemka |
FAST |
||
2 |
Maya Chatterson |
CGST |
||
9-10 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Bracken Eddy
|
KWC
|
||
2 |
Clay Chadwick
|
FV
|
||
9-10 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Gabby Tosi |
FAST |
||
2 |
Mary Buetow |
FCC |
||
11-12 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Austin Tate |
GHG |
||
2 |
Matt McHugh |
FV |
||
11-12 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Maggie Woods |
FLST |
||
2 |
Fe Fe Nardone
|
LMST
|
||
13-14 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Andrew Williams
|
FV
|
||
2 |
Nick Switzer |
FAST |
||
13-14 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Corie Morton |
FV |
||
2 |
Abby Wuensch
|
FV
|
||
15-18 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Matt Lockman |
FV |
||
Zach Switzer |
FAST |
|||
2 |
Alex Montes de Oca
|
GHG
|
||
15-18 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Holly Harper |
FV |
||
2 |
Brodde Lamb
|
GHSC
|
JSL Champs 2010 High Point Winners
5-8 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Lucas Smith |
FV
|
||
Jack Culbreath
|
||||
2 |
Lamont Reid |
FSBC |
||
5-8 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Alexa Owen |
FAST |
||
2 |
Brin Kuzemka |
FAST |
||
9-10 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Harry Saunders
|
BHSC
|
||
2 |
Ahmed Zaatar
|
HM
|
||
9-10 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Elizabeth House |
CGST |
||
2 |
Beth Kelly |
HM |
||
Ashley Huang |
CITY |
|||
11-12 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Austin Tate |
GHG |
||
Austin Billingsley |
FAST |
|||
Charles Sigloh |
GHG |
|||
2 |
Nich Switzer |
FAST |
||
11-12 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Madison Haise |
ACAC |
||
2 |
Fefe Nardon
|
LMST
|
||
Kara
Morgan McHaney |
GHG |
|||
13-14 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Danny O'Dea
|
FCC
|
||
2 |
Andrew Williamson |
FV |
||
13-14 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Hannah Harper |
FV |
||
2 |
Elsa Strickland
|
CGST
|
||
15-18 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Tony Romanini |
LMST |
||
2 |
Matt Arnold |
FCC |
||
Matt Lockman |
FV |
|||
15-18 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Natalie Cronk |
CGST |
||
2 |
Chelsea Tomko |
FAST |
||
Holly Harper |
FV
|
JSL Champs 2009 High Point Winners
5-8 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Jason Heilman |
GCC |
||
2 |
August Lamb |
BHSC |
||
5-8 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Gabby Tosi |
FAST |
||
2 |
Coleen Farabaugh |
CGST |
||
9-10 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Brian Hynes |
HM |
||
2 |
Matt McHugh |
FV |
||
9-10 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Fefe Nardone |
LMST |
||
2 |
Katie Cannell |
ACAC |
||
11-12 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Andrew Williamson |
FV |
||
2 |
Jeff Leckrone |
ACAC |
||
11-12 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Cary Witt |
CGST |
||
2 |
Keller Whitlock |
FCC |
||
13-14 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Alex Montes de Oca |
GHG |
||
2 |
Ryan Mitchell |
FV |
||
13-14 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Natalie Cronk |
CGST |
||
2 |
Alex Cave |
GHG |
||
15-18 Boys |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Nick Montes de Oca |
GHG |
||
2 |
Doug McWhorter |
FSBC |
||
15-18 Girls |
||||
Place |
Name |
Team |
||
1 |
Chelsea Tomko |
FAST |
||
2 |
Holly Harper |
FV
|