Global Navigation

Mobile Navigation

Previous Highpoint Awards
JSL Award 2018
JSL Award 2017
JSL Award 2016
JSL Award 2015
2014 JSL High Point Awards
2013 JSL High Point Awards

JSL Champs 2012 High Point Winners

5-8 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Tom House
CGST
Matthew Heilman
CGST
2
John Bueton
FCC
 
5-8 Girls

Place

Name

 

Team

 
1
Athena Vanyo
ACAC
2
Zoe Dixan
FAST
Ce Ce Cannell
ACAC
 

9-10 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Henry Van Wincoop
FV
2
Olive Wincoop
FV

9-10 Girls

Place

Name

 

Team

 
1

Alexa Owen

FAST
2
Lauren MacDonald
FLST

11-12 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Bracken Eddy
CITY
2
Harry Saunders
BHSC

11-12 Girls

Place

Name

 

Team

 

1
Ashley Huang
CITY
2
Elizabeth House
CGST

13-14 Boys

Place

Name

 

Team

 
1
Nick Switzer
FAST
2
Chas Sigloh
GHG

13-14 Girls

Place

Name

 

Team

 
1
Maggie Woods
Tie
FLST
Emma Lockman
FV
2
Madison Haise
ACAC

15-18 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Matt Lockman,
FV
 
2
Eli Holstege
GCC

15-18 Girls

Place

Name

 

Team

 

1
Holly Harper
FV
2
Seana Acker
Tie
ACAC
Natalie Cronk
CGST


JSL Champs 2011 High Point Winners

5-8 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Lucas Smith
FV
2
Lamont Bullard
FSBC
 
5-8 Girls

Place

Name

 

Team

 
1
Brin Kuzemka
FAST
2
Maya Chatterson
CGST
 

9-10 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Bracken Eddy
KWC
2
Clay Chadwick
FV

9-10 Girls

Place

Name

 

Team

 
1
Gabby Tosi
FAST
2
Mary Buetow
FCC

11-12 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Austin Tate
GHG
2
Matt McHugh
FV

11-12 Girls

Place

Name

 

Team

 

1
Maggie Woods
FLST
2
Fe Fe Nardone
LMST

13-14 Boys

Place

Name

 

Team

 
1
Andrew Williams
FV
2
Nick Switzer
FAST

13-14 Girls

Place

Name

 

Team

 
1
Corie Morton
FV
2
Abby Wuensch
FV

15-18 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Matt Lockman
FV
Zach Switzer
 
FAST
2
Alex Montes de Oca
GHG

15-18 Girls

Place

Name

 

Team

 

1
Holly Harper
FV
2
Brodde Lamb
GHSC

JSL Champs 2010 High Point Winners

5-8 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Lucas Smith
FV
Jack Culbreath
 
2
Lamont Reid
FSBC
 
5-8 Girls

Place

Name

 

Team

 
1
Alexa Owen
FAST
2
Brin Kuzemka
FAST
 

9-10 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Harry Saunders
BHSC
2
Ahmed Zaatar
HM

9-10 Girls

Place

Name

 

Team

 
1
Elizabeth House
CGST
2
Beth Kelly
HM
Ashley Huang
 
CITY

11-12 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Austin Tate
GHG
Austin Billingsley
 
FAST
Charles Sigloh
 
GHG
2
Nich Switzer
FAST

11-12 Girls

Place

Name

 

Team

 

1
Madison Haise
ACAC
2
Fefe Nardon
LMST
Kara Morgan McHaney
 
GHG

13-14 Boys

Place

Name

 

Team

 
1
Danny O'Dea
FCC
2
Andrew Williamson
FV

13-14 Girls

Place

Name

 

Team

 
1
Hannah Harper
FV
2
Elsa Strickland
CGST

15-18 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Tony Romanini
LMST
2
Matt Arnold
FCC
Matt Lockman
 
FV

15-18 Girls

Place

Name

 

Team

 

1
Natalie Cronk
CGST
2
Chelsea Tomko
FAST
Holly Harper
FV

JSL Champs 2009 High Point Winners

5-8 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Jason Heilman
GCC
2
August Lamb
BHSC
 
5-8 Girls

Place

Name

 

Team

 
1
Gabby Tosi
FAST
2
Coleen Farabaugh
CGST
 

9-10 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Brian Hynes
HM
2
Matt McHugh
FV

9-10 Girls

Place

Name

 

Team

 
1
Fefe Nardone
LMST
2
Katie Cannell
ACAC

11-12 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Andrew Williamson
FV
2
Jeff Leckrone
ACAC

11-12 Girls

Place

Name

 

Team

 

1
Cary Witt
CGST
2
Keller Whitlock
FCC

13-14 Boys

Place

Name

 

Team

 
1
Alex Montes de Oca
GHG
2
Ryan Mitchell
FV

13-14 Girls

Place

Name

 

Team

 
1
Natalie Cronk
CGST
2
Alex Cave
GHG

15-18 Boys

Place

Name

 

Team

 

1
Nick Montes de Oca
GHG
2
Doug McWhorter
FSBC

15-18 Girls

Place

Name

 

Team

 

1
Chelsea Tomko
FAST
2
Holly Harper
FV